Kinetrol Türkiye – Mor Endüstri Ltd.

1958 yılında alanında uzman mühendisler tarafından kurulmuştur. Başlangıçta şirketin faaliyetleri, sorunsuz ve güvenilir hareket kontrolü için döner viskoz gösterge panellerinin geliştirilmesine yol açan sönümleme uzmanlığına dayanıyordu.

Kinetrol daha sonra kanatlı tip döner pnömatik aktüatörünü icat etti ve patentini alarak çeyrek dönüşlü vana ve mekanizma çalıştırma ihtiyacının ortaya çıktığını fark etti. O zamandan beri şirket, daha hassas ve sofistike proses kontrolü ve izleme için artan talebi karşılamak için birçok aktüatör kontrol modülü ekledi.

Kinetrol, İngiltere’nin Farnham kentindeki üç tesisinde faaliyet gösteriyor ve satışların en az %70’ini dünyanın her yerindeki ülkelere ihraç etmektedir.

İngiltere tesislerimiz, tam denetim ve test olanaklarına sahiptir ve sevk edilmeden önce aktüatörlerin ve kontrol ünitelerinin %100 test edilmesini içeren sıkı bir kalite kontrol programı yürütmektedir. Şirketin kalite sistemi, İngiliz Standartlar Enstitüsü tarafından ISO 9000’e göre onaylanmıştır. Kalite, Kinetrol ürünlerine, şirketin her bölümünde aktif seçimle yerleştirilmiştir.

Mor Endüstri Ltd. olarak Kinetrol Türkiye kapsamında yetkili ve tek distribütörü olup faaliyetlerine devam etmektedir. 2011 yılında faaliyetlerine uzman kadrosuyla çalışmalarına başlayan firmamız Mor Endüstri pnömatik aktüatör, kontrol üniteleri ve çeşitli uygulamalar ile bu çalışmalarına devam etmektedir. Kinetrol ürünleri ile ilgili herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, sosyal kanallarımızdan veya e-posta yoluyla doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Genel Özellikler

Ürün Kategorileri

Kinetrol Uygulamalar

Küresel vana, kelebek vana ve kontrol vanaları, havalandırma damperleri ve otomatik kapıların çalışması veya konumlandırılması alanlarında kullanılır. Kullanımlar ayrıca, üretim sırasında bileşenlerin hareketini ve konumlandırılmasını da içerir – aslında 90 derece veya daha az, otomatik veya uzaktan döndürme hareketi elde edilmek istenen her türlü uygulama içinde kullanılması uygundur.

Ana başlık olarak şunları içerir:

Pnömatik Aktüatörler
Elektro-hidrolik Aktüatörler
180° Aktüatörler
Pozisyonerler
Limit Switch Kutuları
Manuel Emniyet Kolları
Döner damperler (Dashpotlar)

Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda uzman ekibimiz projeleriniz daha iyi olması konusunda yardımcı olabilir. Lütfen Mor Endüstri Ltd. – Kinetrol Türkiye ile iletişime geçiniz.