Dozer Vals Klape Kullanımı Neden Tercih Ediliyor?

Malzeme akışının sağlandığı çeşitli iş yeri ve işletmelerde akışın oransal olarak kontrol atına alınması amacı ile bu tür ürünler kullanılmaktadır. Üretilen tahrik sistemine ya da tambur sistemine göre farklı klape kullanımı mümkün olabilmektedir. Özellikle son dönemde ihtiyaç duyulan endüstriyel amaçların hızlı bir şekilde yerine getirilmesi amacı ile bu tür ürünler sıklıkla tercih ediliyor. Ülkemizde farklı marka ve modellerde dozervals klape ürünleri kullanılmaktadır.

Müşteri beklentilerine uygun olarak farklı tip ürün siparişi mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu tür ürünleri pnömatik sistemler ile birlikte ya da haricen kullanımı görülebiliyor. Tahrik sistemlerini geri beslemeli olanlarında bu tür ürünleri sıklıkla görebilmek mümkündür. Günümüzde farklı müşteri gruplarının ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer alıyor.

Dozer Vals Klape Teknik Özellikleri

Genel olarak teknik özelliklerine bakıldığında, farklı müşteri ihtiyaçlarına özel çözümlerin ön plana çıktığı görülüyor. Aynı zamanda ürünleri farklı modellerinin kullanımı da sıklıkla görülebiliyor. Genel olarak pnömatik ve motor redüktörlü olarak iki gruba ayrılmaktadır. Ülkemizde genellikle gövde ve tambur çelik konstrüksiyon ile imal edilerek ekstra güçlendirme yapıldıktan sonra kullanımı görülmektedir.

Ülkemizde kullanım alanlarının genellikle sanayi tesisleri olduğu bu ürün 4-20 mA geri beslemeli olarak tedarik edilebilmektedir. Aynı zamanda bu tür ürünler için pozisyon olarak 0 derece ile 90 derece arasında kullanım imkânı sunuluyor. Farklı tesislerin ihtiyaçlarına özel olarak sunulan çözümler bulunmaktadır.

Dozer Vals Klape Kullanım Alanları

Bu tür ürünlerin birçok farklı noktada kullanıldığı görülmektedir. Örneğin silo ya da bunker çıkışlarında bu tür ürünlerin kullanım alanları oransal tip olarak tercih edilmektedir. Bunun dışında bu tür ürünlerin paketleme makinesi besleme ünitesinde kullanımı ile daha verimli çalışmaların hayata geçirilmesi mümkün olabilmektedir.

Açık dolum besleme tesislerinde kullanımının yanı sıra çarpmalı kantar besleme tesislerinde de bu tür ürünler kullanılmaktadır. Yine sıklıkla bant kantar besleme ünitesi olarak ön plana çıkıyor. Günümüzde endüstrinin ihtiyaç duyduğu çeşitli tesislerde kullanımı ön plandadır. Aynı zamanda tesislerin verimlilik çalışmaları başında bu tür ürünler ön plana çıkıyor. Siz de işletmenizin verimlilik çalışmaları için bu tür ürünleri kullanabilirsiniz. Genel olarak dozer vals klape, dozajlama klapesi olarak görev yapmaktadır. Dozajlama klapesinin yanı sıra açık-kapalı şekilde çalışan klape şeklinde de görülebilmektedir.