Pnömatik Aktüatör

Aktüatörler esas olarak hava tahrik sistemlerine verilen isimdir. Günümüzde çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan bu tür sistemlerin farklı özelliklerde olanları bulunuyor. Esas olarak uygulamaların hayata geçirilmesi aşamasında çeşitli tesislerin endüstriyel ihtiyaçlarının karşılanması aşamasında bu tür ekipmanların kullanımı gerekebiliyor.

Aynı zamanda bu tür aktüatörler farklı özellikler ile daha fazla alanda kullanılabiliyor. Temel olarak pnömatik aktüatörler genellikle tek ya da çift hava girişi olmak üzere iki tür standart üzerine üretiliyorlar. Mekanik akışkanların kontrol edilmesi aşamasında bu tür ürünlerin önemli görevleri bulunuyor. Aynı zamanda bu tür ürünlerin üretimi konusunda dünya çapında kendini ispatlamış farklı firmalar nitelikli ürünler ile ön plana çıkıyor.

Aktüatörler ve Özellikleri

Temel özelliklerinin yanı sıra bu tür tahrik sistemleri esas olarak 90 dereceye kadar çalışabiliyor. Bunun dışında aynı zamanda çeşitli ekipmanlar ile desteklenerek bu tür sistemlerin 180 derece’ye kadar çalışabilmesi de mümkün olabiliyor. Birçok vana üzerinde kullanılan bu tür sistemlerin kelebek vana, küresel vana gibi çeşitli özelliklere sahip olan çeşitleri bulunuyor. Günümüzde bu tür kullanımların ön plana çıkması mümkün olabiliyor.

Farklı ihtiyaç duyulan yerlerde bu tür ürünlerin kullanımı mümkün olabiliyor. Aynı zamanda aktüatörlerin kullanım alanlarının genellikle endüstri sistemleri olması nedeni ile aynı zamanda çeşitli akım seviyelerinde kullanım imkânı da ortaya çıkıyor. Günümüzde bu tür sistemlerin bakım olarak da öne çıkan bakım özellikleri bulunduğundan dolayı bu tür sistemlerin bakımlarının daha kolay halde yapılması mümkün olabiliyor.

Farklı Pnömatik Aktüatör Sistemleri

Genel olarak döner ya da lineer sistemlerin yanı sıra yine farklı ihtiyaçların giderilmesi aşamasında beklentileri karşılayan çözümlerin ön plana çıkması mümkün olabiliyor. Özel ürünlerin üretimi ve satışı mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda bu tür ürünlerin üretiminin dışında marka olanların da yine bu tür ürünlerin imalatı aşamasında önemli görevleri bulunuyor.

Dünya çapında bilinen bir marka olan Kinetrol ürünleri aktüatör ürünlerinin nitelikli olarak tedarikçisi olması olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Kinetrol marka ürünler ile daha fazla kullanıcının daha nitelikli çözümlere ulaşması da mümkün olabiliyor.